Ewa Dyjach - Kierownik Projektu
Przygodę z WTW Services Sp. z o.o. (wtedy jeszcze Pol Assistance Sp. z o.o.) rozpoczęłam w 2008 r., gdzie w zespole Assistance, kierowanym przez Agnieszkę Piasecką, zatrudniłam się jako „operator assistance” czyli człowiek odbierający telefony i organizujący usługi różnego rodzaju. Operator assistance ma nerwy ze stali i niewyczerpane pomysły jak zorganizować pomoc dla ludzi w najróżniejszych sytuacjach kryzysowych, tak, by i Klient i finalny odbiorca usługi był zadowolony. Nie miałam pojęcia jak to się robi.
Po miesięcznym szkoleniu udało mi się przestać denerwować przy przyjmowaniu zgłoszeń. Okazało się, że moi nowi współpracownicy wiedzą jak sobie radzić w sytuacji, w której nigdy wcześniej nie byliśmy, ale też są chętni by się tą wiedzą podzielić. Mierzyliśmy się z Klientami z różnych stron świata i w różnych jego częściach, stale ucząc się organizacji pracy i radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
Po pewnym czasie powierzono mi zadanie kierowania jednym z zespołów w Dziale Assistance. Zadanie było niełatwe, ze względu na brak wcześniejszego doświadczenia. Wymagało ode mnie dużo pracy, większej wytrwałości i chęci do eksplorowania nowych obszarów związanych z zarządzaniem, ale ostatecznie okazało się to nie tylko łatwiejsze, ale przede wszystkim bardzo satysfakcjonujące.
Moje dalsze losy w WTW Services to trochę kwestia przypadku. Zaproponowano mi zastąpienie koleżanki przy organizacji przeprowadzki biura centrali. Kolejny raz okazało się, że praca na infolinii przygotowała mnie do zmierzenia się z zadaniami niecodziennymi, i dość szybko udało mi się oswoić w nowych okolicznościach i zakończyć zadanie sukcesem, przy okazji dokładnie poznając całą firmę. Od tego momentu coraz częściej powierzano mi zadania nietypowe, trudne i specjalne.
Dziś kieruję Departamentem Obsługi Klienta. Na co dzień zarządzam pracą swoją i innych, kontaktuję się z Klientami i dbam o to, by nasza współpraca układała się możliwie najlepiej. W międzyczasie uzupełniłam formalne wykształcenie, ale nadal czerpię bardzo wiele z doświadczeń wyniesionych z pracy „na słuchawce”. Poznałam tam wspaniałych ludzi i nauczyłam się , że należy spodziewać się niespodziewanego i śmiało stawiać mu czoła.
Daria Hetnerska - Specjalista ds. Rozwoju Produktów
To był rok 2008, studiowałam dziennie i nie szukałam nowej pracy. Przypadkiem dowiedziałam się, że w Pol-Assistance (teraz WTW Services) szukają studentów z językami do pracy na infolinii. O pracy wiedziałam tylko tyle, że trzeba organizować pomoc dla ludzi, czasami trzeba poprowadzić sprawę po angielsku lub francusku i że rozmawia się przez telefon. Podobno grafik elastyczny – można dopasować do zajęć, ludzie sympatyczni, a do tego praca na Mokotowie. Pomyślałam sobie, że to nic trudnego, zobaczymy jak będzie, raz kozie śmierć – przesłałam CV.
Po szkoleniu, które trwało półtora miesiąca, od razu w święta Bożego Narodzenia, trafiłam na grafik – nigdy nie zapomnę holowania i transportu 5 osobowej rodziny, której samochód odmówił współpracy w takiej głuszy, że nawet zasięgu tam nie było. Były za to w bagażniku 3 żywe karpie, wraz z nieprzebranymi zapasami jedzenia, które trzeba było przetransportować razem z rodziną do miejsca docelowego. Przez trzy lata codziennie zdobywałam nowe umiejętności – takie jak skutecznie rozmawiać przez telefon czy jak rozróżnić Lubin od Lublina w przypadku, gdy Klient dzwoni z placu budowy. W tym czasie przekonałam się, co to znaczy dobra atmosfera i praca w zgranym zespole.
W 2011 roku, kiedy zbliżał się koniec obowiązywania mojej legitymacji studenckiej, dostałam propozycję zmiany charakteru mojej pracy. Było to dla mnie kolejne ogromne wyzwanie – Dział Rozwoju Produktów, czyli zupełnie inny sposób pracy, inne obowiązki i ogromna odpowiedzialność. Tym razem praca z drugiej strony, czyli tworzenie i wdrażanie programów do obsługi m.in. przez Dział Assistance. Obsługowe doświadczenie zdobyte „na słuchawce” dało mi solidną bazę do działania na pograniczu biznesu, obsługi i IT. Mimo, że pracuję w tym dziale już 6 lat, dzięki różnorodności projektów na nudę i monotonnie narzekać nie mogę. Współpraca z wieloma osobami i działami w ramach struktury firmy pozwala na wymianę wiedzy i doświadczeń z najlepszymi. Dlatego właśnie mój tydzień nie składa się z czekania na piątek, a wizja nadchodzącego poniedziałku nie powoduje bólu głowy, czego życzyć chciałabym wszystkim pracującym w Mordorze i nie tylko.
Olgierd Kłosiński - Kierownik Zespołu Sieci i Projektów IT
Pod koniec 2007 roku szukałem pracy, którą mógłbym pogodzić z studiami dziennymi. Pol-Assistance (obecnie WTW Services) oferował studentom elastyczny grafik umożliwiając pracę w weekendy oraz nocą. Na stanowisku konsultanta Assistance, organizując codzienne pomoc drogową, samochody zastępcze i usługi transportowe od taksówki po samoloty, nauczyłem się samodzielności i szybkiego działania. Zgrany zespół i kierownictwo sprawiało, że praca była przyjemna.
Na początku 2009 roku zostałem opiekunem spraw kluczowego Klienta na stanowisku Specjalisty ds. Obsługi Projektów. W tym czasie zaczęły się moje pierwsze spotkania z Klientami, tworzenie i analiza raportów. Zdobywałem kolejne umiejętności.
Pod koniec 2011 chciałem rozwijać się również w innych kierunkach. Zostałem Specjalistą ds. Systemu Operacyjnego. Moimi głównymi zadaniami był import i dbanie o poprawność danych pojazdów naszych klientów do obsługi w systemie assistance, na którym do tej pory działałem operacyjnie.
W 2014 roku nastąpiła kolejna zmiana stanowiska. Dzięki doświadczeniom zdobytym na poprzednich stanowiskach zająłem się projektowaniem nowego systemu dla Działu Assistance. Było to dla mnie kolejne bardzo duże wyzwanie.
Od 2015 r jestem Kierownikiem Zespołu Sieci i Projektów IT. Kieruję zespołem nadzorującym działanie sieci usługodawców, równocześnie projektując i nadzorując aktualizacje i rozwój systemu operacyjnego działu. Po raz kolejny zostały przede mną postawione całkiem nowe wyzwania, dzięki którym codziennie uczę się jak optymalizować czas pracy (nie tylko swój) oraz sprawiać, aby procesy obsługowe były zawsze na miarę potrzeb naszych klientów.
Michał Wieprzkowicz - Kierownik Zespołu Helpdesk
Do WTW Services trafiłem w 2007 roku, z polecenia kolegi, który pracował w Dziale Assistance od jakiegoś czasu. Zaczynałem jako student pracujący w godzinach pozaetatowych. W 2009 roku, kiedy myślałem o zmianie, zaproponowano mi umowę o pracę. Przewidywałem tę propozycję i planowałem odmowę, jednak nie spodziewałem się, że nowa umowa będzie wiązała się z promocją na nowo utworzone stanowisko Supervisora w Dziale Assistance. To sprawiło, że zmieniłem decyzję. Naturalnym następstwem rozwoju Departamentu, stale rosnącą liczbą Klientów i coraz bardziej zróżnicowanych produktów, był rozwój struktur menadżerskich i tak po 3 latach objąłem stanowisko Kierownika Zespołu Obsługi Klienta. Następnym wyzwaniem dla naszego Departamentu było sprostanie nowym potrzebom naszych Klientów, które coraz częściej odbiegały od działalności Assistance. Tak powstał Zespół Helpdesk, którym opiekuję się od marca 2015 roku.